Belediyede e-ruhsat dönemi başladı

  • Haberin Tarihi: 3 Mayıs 2019
  • Bu haber 1619 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediyede e-ruhsat dönemi başladı

Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından vatandaşların işyeri açma ve çalışma ruhsatı başvurularını zaman kaybı yaşamadan hızlı ve kolay biçimde resmi internet sitemiz olanhttp://www.orhangazi.bel.tr üzerinden gerçekleştirebilecekleri e-başvuru uygulamasını hizmete sundu. Yeni sistemle artık ruhsat başvuru işlemleri online sistem üzerinden daha kolay gerçekleştirilebilecek.

Gelişen teknoloji ile birlikte vatandaşların hayatını kolaylaştıran Orhangazi Belediyesi,   e-belediye hizmetine yeni bir uygulama ekledi. Bu kapsamda iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak isteyen vatandaşlar online sistem üzerinden tek tıkla işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek.

Vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile hayata geçirilen e-ruhsat sistemi sayesinde artık iş yeri açmak isteyen vatandaşlar ruhsat başvurularını belediyeye gitmeden internet sitesi üzerinden kolayca halledebilecek. Yeni sistemle işverenler tek tıkla işyeri açma ve çalışma ruhsatı başvurusunu kolaylıkla yapabilecekler.

ONLİNE SİSTEM İLE KOLAY BAŞVURU İMKÂNI

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, Orhangazi Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan http://www.orhangazi.bel.tr adresi üzerinde yer alan online işyeri e-ruhsat başvurusu linkine tıklayarak “online işyeri ruhsat başvurusu” sayfasında yer alan başvuru bilgileri kısmının doldurulması ile süreç başlayacak olup, belediyemize ulaşan başvurunun Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından uygunluğu incelenerek onaylandığı takdirde evraklar müdürlük tarafından vatandaşa iletilecektir. Böylelikle vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak bu uygulamayla zaman kaybının önüne geçilerek bekleme süresinin azaltılması planlanmaktadır.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.