Belde ve köylerimizi tekrar ayağa kaldıracağız

  • Haberin Tarihi: 14 Mart 2019
  • Bu haber 121 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belde ve köylerimizi tekrar ayağa kaldıracağız

Millet ittifakı Belediye Başkan adayı İsmail Yılmaz, meclis üyesi adayları ile birlikte Paşapınar Mahallesi’ni ziyaret etti. İsmail Yılmaz, “Belde ve köylerimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Üstelik bunu değerlerinize dokunmadan, sahip çıkarak yapacağız” dedi.

Paşapınar’a baktığımızda 5 yıl boyunca vaatlerin hiçbiri olmamış diye açıklama yapan İsmail Yılmaz, okuluyla, meydanıyla Paşapınar bugünlere yakışır bir durumda değil. Orhangazi’deki tüm mahalleleri merkez mahalleymişçesine yeniden dizayn edeceğiz. Üstelik bunları sizin öz sermayenizi satarak değil, tasarruf edilen belediye bütçesi ile yapacağız. Büyükşehir’e bağlanmadan önce kuzey ve güney yakaya iki şantiye kurulacak ve bu araçlar belde ve köyleri acil hizmetlerinde devreye sokulacak denmişti. Maalesef bu araçlar 5 yıl boyunca halkın hizmetine sunulacağına, çürümeye terk edildi. İlk işimiz bu araçları yeniden sizlerin hizmetine tahsis etmek olacak.

BİZİM DAVAMIZ ORHANGAZİ 

Bekir Aydın benim için davayı terk etti demiş. Kendileri zamanında Anavatan kökenli bir aile iken, teyzesinin oğlu Turgut Ünlü’nün karşısında Demokrtik Sol Parti adayı olarak seçimlere katılırken acaba davaları neredeydi? Bizim davamız Orhangazi. Bizim davamız yalnızca Orhangazi halkının menfaatleri doğrultusunda. Bizim davamız iktidarı bile elinin tersiyle itebilir, ‘halk için ne yapabilirim?’ derdinde olabilmektir.

ORHANGAZİ HALKI BU 5 YILI UNUTMAYACAK 

Orhangazi Belediyesi 5 yıldır tarihinin en kötü yönetimi ile karşı karşıya kaldı. Çekilmedik kredi, satılmadık arsa arazi kalmadı. Tüm bunlara karşı elde avuçta sadece borç kaldı. Tüm bunlar meclis kararı ile satıldı. Sorumlusu her ne kadar mevcut Belediye Başkanı görülse de muavin de kafa sallayarak, el kaldırarak bu sorumluluğa ortak oldu. 5 sene sonunda şimdi kendisi aday gösterilen muavin arabayı duvara tosladı. Orhangazi halkı bu 5 yılı unutmayacak, hesabını sandıkta soracak. Diğer taraftan yaklaşık 5 yıl boyunca muhalif meclis üyeliği yapan ve bu gün karşımıza aday olarak çıkan Çetin Çoklar var. 5 yıl boyunca mecliste hiç sesi çıkmayan, muhalif tek bir laf bile etmeyen Çoklar. Orhangazi için alınan olumsuz kararlara onay veren Bekir Aydın kadar, tepki vermeden sessiz kalan bir muhalefet meclis üyesi olarak sen de suçlu değil misin?

 

LÜTFEN HALKIMIZI KANDIRMAYALIM 

Çetin Çoklar, ‘Mustafa Bozbey bizi destekliyor’ diyormuş. Mustafa Bozbey Millet İttifakı’nın CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır. Ben de burada Millet İttifakı’nın İyi Parti Orhangazi Belediye Başkan adayıyım. Sen ise; bu ittifakı terk eden, ittifak üyesi CHP’den istifa eden bir adaysın. Lütfen halkımızı kandırmayalım, kelime oyunları ile zihinleri bulandırmayalım. 

 

MİLLETİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ İLE ORHANGAZİ’Yİ YÖNETECEĞİZ 

Milletin desteği isteği ile kurulmuş bu ittifakla yapacağımız hizmet Orhangazi’nin kalitesini arttıracaktır. Mustafa Bozbey Başkan ile birlikte, Orhangazi’yi Nilüfer gibi yaşanabilir, hayat standartları yüksek bir ilçe olarak yeniden inşa edeceğiz. Nilüfer nasıl iktidar desteği ile değil, kendi öz kaynakları ile büyüdü ise, Orhangazi’de aynı yönetim politikası ile büyüyecek ve gelişecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kurduğumuz Millet İttifakı ile milletimizden aldığımız güç ile Orhangazi’yi yöneteceğiz. İyi Parti ve CHP arasında sağlanan bu ittifak seçim süresince olduğu gibi seçim sonrasında da devam edecek; hizmet ve güç olarak Orhangazi halkına yansıyacaktır.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.