BAŞKAN ÇAĞLAYAN’DAN YENİ YIL MESAJI

  • Haberin Tarihi: 31 Aralık 2018
  • Bu haber 1731 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BAŞKAN ÇAĞLAYAN’DAN YENİ YIL MESAJI

Başkan Çağlayan’dan Yeni Yıl Mesajı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, “2019 yılında ilçemizi her yönden daha da ileriye götürmenin heyecanı ve gayreti içerisinde her alanda büyüyen ve gelişimini sürdüren bir Orhangazi için gece gündüz demeden çalışacağız” dedi.

Yeni yılın sağlık ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Çağlayan, “Dört mevsimin ayrı bir güzellikte yaşandığı Orhangazimiz’de bu soğuk kış günlerinde yüreğimizi ısıtan umudumuzla 2019 yılına hep beraber giriyoruz. Yeni yılın, daha müreffeh bir istikbale kavuşmak için millet olarak mahir olduğumuz kuvvet, kudret, erdem ve inanç gibi hasletlerin dirilişi olmasını umuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yeni yılın yeni umutlar vaat ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, mesajını şöyle sürdürdü:

“Ümit ettiğimiz geleceğimize sahip olmak için hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşmektedir. Öncelikle şehit kanlarıyla sulanmış olan bu aziz vatan topraklarında yaşayan insanlar olarak en önemli sorumluluğumuz; birbirimize karşı yardımsever, anlayışlı, hoşgörülü olmak, vatanımıza ve bayrağımıza sonuna kadar sahip çıkmaktır. Yeni yılın, birliktelik ve dayanışma ruhumuza yeni güçler aşılamasına, milli birlik ve beraberliğimizin daha fazla güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Başta kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları ile toplumun tüm kesimleriyle birlikte, el ele vererek beraber yaşamak, çalışmak ve daha çok üretmek her zaman önceliğimiz olmalıdır.

 

Bilindiği gibi, göreve geldiğimiz günden bu güne ilçemizi yeniden yapılandırmak ve modern bir Orhangazi’yi gelecek nesillere emanet etmek, insan odaklı yatırım ve projelerimizle ilçemizin yaşam standartını daha iyi bir noktaya ulaştırmak adına gece gündüz demeden çalıştık. İnanıyoruz ki biz çalıştığımız müddetçe şehrimiz güzelleşecek, değişecek ve yenilenecektir.

En büyük destekçimiz olan kıymetli hemşerilerimizden aldığımız güç, kuvvet ve dualarla Orhangazi’nin adına yaraşır çalışmalarımızın kesintisiz ve eksiksiz sürmesi için gayret, azim ve enerjimizi hep diri tutacağız..

İlçemizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda ki çalışmalarımız dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecektir.

2019 yılında Orhangazi’nin hem kamu eli ile hem de Belediye eli ile yeni projeler ve çalışmalara kavuşacağının altını çizen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 2019 yılında başta Kültür Merkezi Projemiz ve Göl Sahil Projemiz tamamlanıp ilçe halkımızın hizmetine girecek. Hürriyet Sosyal Tesisleri yine yeni yılın ilk aylarında tamamlanıp hizmete girecek. Bu üç proje ile ilçemizin çehresi tamamen değişmiş olacak dedi. Başkan Çağlayan kamu alanında da devam eden projelerin bu yılın başında hizmete gireceğini de belirterek, yeni Adliye Sarayı binamız ve buna bağlı olarak belediye olarak hayata geçireceğimiz Şelale Park alanımız, iki adet okul projemiz bir iki ay içinde tamamlanıp Orhangazili hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuş olacak dedi.

Sosyal Belediyecilik alanında bugüne kadar olduğu gibi yeni yılda da her an vatandaşların yanında olacaklarının da altını çizen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar direk vatandaşa dokunan, onların her an yanlarında olan bir anlayışla çalıştık. Yeni yılda da özellikle hem ihtiyaç sahibi ailelerimizin hem de diğer sosyal projelerde vatandaşlarımızla iç içe gönül gönüle olmaya devam edeceğiz dedi.

Bu milletin kime, neden teveccüh gösterdiğini biliyoruz. O yüzden bu şehre, şehrül emini olmaktan onur duyuyoruz. Orhangazi iyi ve güzel olan her şeye değer. 2019 yılında tüm düşlerimizin gerçekleşmesi dileğiyle, sevdiklerinizle birlikte mutlu, huzurlu bir yıla başlangıç yapmanızı ve tüm yılınızı aynı güzellikte geçirmenizi temenni ediyorum. Biliyoruz ki; kimlikli bir şehir için birlikte yürüyeceğimiz çok yolumuz var. Mutlu yıllar” ifadelerini kullanarak açıklamasını tamamladı.  

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.