Başkan Çağlayan Din Görevlileri ile buluştu

  • Haberin Tarihi: 8 Ekim 2018
  • Bu haber 265 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Çağlayan Din Görevlileri ile buluştu

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Orhangazi’de görev yapan İmam, Müezzin ve Kuran Kursu hocaları ve Müftülük personeli ile öğlen yemeğinde bir araya geldi. Programa Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Bursa İl Müftüsü İzani Turan’da katıldı. Programda ayrıca ilçe genelinde yapılan camilerde Cami Yapma ve Yaşatma Derneği başkanlığı yapan bazı isimlere de camilerin inşaatlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür plaketi verildi.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Orhangazi genelinde görev yapan İmam, Müezzin ve Kuran Kursu hocalarına öğlen yemeği verdi. Nadır Tesislerinde gerçekleşen programa Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Bursa İl Müftüsü İzani Turan, Orhangazi Müftüsü Yusuf Tuna, belediye başkan yardımcıları ve ilçe genelinde görev yapan din görevlileri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’a düzenlediği programdan dolayı teşekkür etti.

Din Gönüllüleri bizim için önemli

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise Din Görevlilerinin kendi gönüllerinde Din Gönüllüsü olduklarını belirterek, toplumun en önemli işlevlerinden birisini yerine getiren din görevlilerimizin her zaman yanında olmaya gayret ettik dedi. Çağlayan, Diyanet İşleri Başkanlığının son yıllardaki planlamaları ile camilerin sadece namaz kılınıp ayrıldığımız yerler değil, günün neredeyse tamamında topluma hizmet veren mekanlar olduğunu da belirterek, bu konuda diyanet işleri başkanlığımızın bu politikalarını bizler de destekliyoruz. Camilerimiz günün her saati hem ilim irfan öğrenme hem de ibadet yeri olarak önemli bir görevi yerine getiriyor dedi. Daha sonra söz alan İl Müftüsü İzani Turan ise Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’a böyle bir buluşmayı organize ettiği için teşekkür ederek, din görevlilerimizin toplumla iç içe olmaları, topluma her daim örnek ve rehber olmaları bizler için son derece önemli dedi. Programda son olarak Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz da söz alarak Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutladı.

Cami yapımlarına katkı sunan dernek yöneticilerine teşekkür plaketi

Programın son bölümünde ise daha önce Orhangazi’de yapımı tamamlanan ve halen devam eden camilerin Cami Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanlığını yapan bir çok isime Müftülük ve Belediye tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.