BAHÇEŞEHİR’E GÖRKEMLİ AÇILIŞ

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2019
  • Bu haber 623 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BAHÇEŞEHİR’E GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın’ın kuruculuğunu yaptığı Orhangazi Bahçeşehir Koleji, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof.Dr.Mustafa Şentop, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa ve Orhangazi’nin protokolünün katıldığı görkemli bir törenle açıldı.

Ak Parti Bursa eski milletvekilleri Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın’ın kuruculuğunu yaptığı Orhangazi Bahçeşehir Kolejinin açılış töreni yapıldı. Törene TBMM Başkanı Prof.Dr.Mustafa Şentop, Bursa Valisi Yakup Canbolat, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Zafer Işık, Refik Özen, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik Kaymakamı Yaşar Dönmez, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Bursa ve Orhangazi Protokolü, siyasiler, Eski belediye başkanları, eski milletvekilleri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Bahçeşehir Anı Defterini imzaladı

Sabah saatlerinde okula gelen TBMM Başkanı Prof.Dr.Mustafa Şentop, kurucular Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın ile birlikte okulun anı defterini imzaladı. Konferans salonunda gerçekleşen toplantının açış konuşmasını ise kurucu Hüseyin Şahin yaptı. Şahin, eğitimin önemine vurgu yaparak, Bahçeşehir Koleji olarak eğitim kalitesini en üst seviyelere çekip hizmet vermek istiyoruz dedi. Daha sonra kürsüye gelen Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Türkiye’nin eğitimde özelleşmeye daha fazla oranda ulaşması gerektiğini vurgulayarak, dünya 5G teknolojisine geçecek. Biz Bahçeşehir koleji olarak bu anlamda 14 yeni farklı dersi ortaokul öğrencilerimize sunmaya başladık dedi. Bursa Valisi Yakup Canbolat ise kuruculara ve Bahçeşehir Koleji’ne eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Prof.Dr.Mustafa Şentop, eğitime en büyük yatırım AK Parti iktidarı zamanında yapıldı

Programda daha sonra kürsüye gelen TBMM Başkanı Prof.Dr.Mustafa Şentop, Türkiye’de en büyük bütçenin AK Parti iktidarı döneminde 2002 yılından bu yana ayrılmaya başladığına vurgu yaparak, Eğitim hayatı, üstelik mecburi eğitim hayatının yaygınlaşması ile beraber toplumlarda gözardı edilemeyecek bir gerçeklik haline geldi. Ülkemizde toplamda ciddi bir bütçe ile yürütülen özel ve resmi eğitim dünyası, tarihimizin her döneminde özel ağırlık verilen bir alan olarak ağırlığını korumaktadır. Eğitim alanında yapılan sonsuz tartışmalar, sıklıkla değişen eğitim öğretim yöntemleri bir yana 18 milyon öğrenci ve 1 milyonun üzerinde eğitim kadrosuyla devasa faaliyet yürütülüyor. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz erken saatlerde okullara gidiyor. Veliler hep daha iyi bir eğitim için herşeyden fedakarlık yapıp bütçelerini harcıyorlar. Bütün çabaların sonunda ülke ve veli olarak iyi bir eğitimden geçip, gelecek oluşturmaya çalışıyoruz. Özel okulların ayrı bir gayreti var. Kimi kurumlarda sadece kar amaçlı politikalar izlese de, eğitim dünyasının hakkını vermeye çalışan kurumlarımız da bir hayli fazladır. Bahçeşehir Eğitim Kurumları ülkemizde 60 ilde hizmet veren yapısıyla yaygın ve seçkin hizmet veren kurumlarımızdan biridir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz eğitim kurumunun Orhangazi’deki çocuklarımız ve eğitim dünyamız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Buna öncülük eden Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın’ı tebrik ediyorum dedi.

 

 

 

 

 

Açılış kurdelası kesildi

Konuşmaların ardından Bahçeşehir Koleji resim öğretmeni tarafından yapılan Mustafa Şentop’un yağlı boya resmi TBMM Başkanına hediye edilirken, Şentop ise kurucular ve resim öğretmenine TBMM anısına birer plaket takdim etti. Protokol üyelerinin açılış kurdelasını kesmesinden sonra tören tamamlandı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.