Aydın’dan öğrencilere nasihat

  • Haberin Tarihi: 16 Ekim 2017
  • Bu haber 256 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aydın’dan öğrencilere nasihat

AK Parti Bursa Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi İsmail Aydın, Gemlik’te bir açılışta eğitim üzerine öğrencilere öğütler vererek başarının anahtarının kendine güvenmek ve çok çalışmak olduğunu vurguladı.

İSO 9001 Kalite Belgesini alan ve Gemlik Roda Anadolu İmam Hatip Lisesinde yeni düzenlenen kütüphanenin açılış töreninde konuşan İsmail Aydın; “Eğitim geleceğimiz olduğu için her alanda bir seferberlik başlattık. Okullarımız açıldığı gün kitapları öğrencilerimize verdik. Bir yandan merkezi hükümetimizin imkanları ile bir yandan özel sektör bir yandan da Valilik kanalı ile birçok okul inşa ettik.

Özellikle özel sektörü okul yapma konusunda teşvik için çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.

Bizim medeniyetimiz beşikten mezara kadar eğitimi ve öğrenmeyi emreder. Hayatımızın her anında eğitim ve öğrenmekle karşı karşıyayız. Bu yüzdende bizlerin bu medeniyetin çocukları olarak hepimizin eğitime kanalize olmamız gerekli. Bu işler sadece bina ile olmaz. Önemli olan bu binalarda yetişecek gençlerimizi geleceğe hazırlamak olmalıdır. Tarihimizi öğrenmek ve geleceğe emin adımlarla bakabilmek için teknolojiyi öğrenmektir.

Bakınız 2023 hedefi koyduk, tüm bu hedeflere bizler eğitim ile ulaşabiliriz, tek anahtar eğitimdir. Tüm başarıları yapabilmenin anahtarı yetişecek insan kalitesine bağlıdır. Bu doğrultuda eğitim anlayışlımız olmalıdır.

Bu binalarda sadece eğitimi almak değil yapmamız gereken teknoloji ve ilimle de geleceğe yürümeliyiz. Tüm bunların iki anahtarı vardır. Birincisi kendimize güvenmek diğeri de çok çalışmaktır. Bu devlet hepinize güvenmektedir. Medeniyet değerleri ile geleceğin teknolojisini de yakalayarak başarıya ulaşırız bizler” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.