Aydın’dan İstiklal Marşı’nın kabulü yıldönümü mesajı

  • Haberin Tarihi: 11 Mart 2019
  • Bu haber 232 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aydın’dan İstiklal Marşı’nın kabulü yıldönümü mesajı

Cumhur İttifakı’nın Orhangazi Belediye Başkan Adayı Bekir Aydın; “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın

Ak Parti ve MHP tarafından yerel idareler seçimlerinde de ortak hareket etme kararı alınması sonrasında Ak Parti adına Cumhur İttifakı adayı olarak adı açıklanan Bekir Aydın, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

“Öncelikle bizlere bu güzel vatanı emanet eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz silah arkadaşlarını, bizi biz yapan değerlerimizi yüreklerimizde her daim hissetmemize vesile olan anlamlı Marşı bizlere hediye eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bütün Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. İstiklal Marşı’mızın milli marşımız olarak kabul edilişinin de 98.yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum.

İstiklal Marşımız; milletimizin manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatan eşsiz bir eserdir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un güçlü kaleminden çıkan kelimeler milletimizi öyle derin, öyle kapsamlı tahlil etmiştir ki, onun dizelerinde herkes kendinden bir parça bulmuştur. Dualarımız da o dur ki; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kendi sözleriyle ifade ettiği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”. Milli mücadelenin en zor döneminde ortaya çıkarılan bu eser, milletimizin şahlanışının ve yazdığı destanın sembolü olmuştur. Milletimiz kendisine armağan edilen İstiklal Marşı’nı daima kalbinde hissederek, her zaman ve her yerde coşkuyla, gururla söyleyecek, bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçmeyecektir.

Bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yâd ediyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.