Artvinliler Derneği dernek lokali için Belediyeden yer talebinde bulunuyor

  • Haberin Tarihi: 17 Ocak 2020
  • Bu haber 335 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artvinliler Derneği dernek lokali için Belediyeden yer talebinde bulunuyor

Orhangazi Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Orhangazi Belediyesi’ne resmi başvuru yaparak yer tahsisi için talepte bulunacak. Dernek Başkanı İsmail Karakuş, Orhangazi’de yoğun bir Artvinli nüfusu olduğunu belirterek, dernek olarak bizim de Belediye’den yer talebimiz var. Bu konuda bize destek olmalarını bekliyoruz dedi.

Orhangazi Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Orhangazi Belediyesi’nden dernek lokali için yer talebinde bulundu. Orhangazi’de uzun yıllardır faaliyet gösteren ve 250’nin üzerinde üyesi ile hizmet veren Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı İsmail Karakuş Orhangazi’de yoğun bir Artvinli nüfus bulunduğuna dikkat çekerek, bizim dernek lokalimiz 3. Katta yer alıyor. Üyelerimiz lokal konusunda büyük sıkıntı yaşıyor. Dolayısıyla bizim de Orhangazi Belediyesi’nden yeni bir lokal talebimiz var.

Resmi Başvurumuzu yapacağız

Dernek Başkanı İsmail Karakuş, dernek lokali için talep başvurularını önümüzdeki günlerde resmi olarak da belediyeye yapacaklarını belirterek, daha önce Balgöç ve Orgöçlü hemşehrilerimiz için güzel binalar inşa edildi. Hürriyet Mahallesinde halen inşaatı devam eden Hürriyet sosyal tesislerimiz var. Bizler de Artvinliler olarak bu veya buna benzer talebimiz var dedi. Bazı derneklere yer yapılıp diğer derneklerin ayrı tutulmasının etnik bir ayrımcılık olduğuna dikkat çeken İsmail Karakuş bizler de dernek yönetimi olarak böyle bir talepte bulunuyoruz. Umuyorum ki belediye yönetimi bizim bu talebimizi dikkate alır ve bir an önce bizim lokal talebimize karşılık verir dedi. Karakuş bu hususta önümüzdeki günlerde de bir basın toplantısı yapıp kamuoyu bilgilendirmesi yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.