Artık resmen Döktaş

  • Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018
  • Bu haber 561 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artık resmen Döktaş

12 yıl sonra eski isme dönüş

Orhangazi’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve 2006 yılının sonlarında Finli Componenta’ya satışı yapılan ve 2500 civarında çalışanı bulunan fabrikanın Olağan Genel Kurul toplantısı dün yapıldı. Yapılan Genel kurul sonrasında firmanın ismi Döktaş Dökümcülük A.Ş. olarak resmileştirildi.

Orhangazi’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan yer alan ve 2500 çalışanı ilçenin en büyük fabrikası konumunda bulunan Componenta Dökümcülük A.Ş.’de Finlandiyalı Componenta’nın satış kararı sonrasında fabrikanın isim değişikliği dün yapılan Olağan Genel Kurul sonrasında resmi olarak Döktaş Dökümcülük A.Ş. olarak değiştirildi.

12 YIL SONRA ESKİ İSİM

1976 yılında üretime başlayan ve tam 30 sonra eski sahibi Koç Holding tarafından Finlandiyalı Componenta’ya satışı yapılan fabrika, yaklaşık 2 yıldır mali darboğaz nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyordu. Componenta’nın fabrika ile ilgili satış kararı alması ve son dönemde Güriş Holding ile satış görüşmelerinin başladığı süreç içerisinde ise fabrikanın isim değişikliği de gündeme gelmişti. Fabrikanın isminin eski ismi olan Döktaş Dökümcülük A.Ş.’ye dönüş yapıldı. Dün yapılan Olağan Genel Kurul sonrasında fabrikanın ismi resmen Döktaş Dökümcülük olarak değiştirilmiş oldu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.