ARALIK MECLİSİ YAPILDI

  • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2019
  • Bu haber 297 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ARALIK MECLİSİ YAPILDI

Orhangazi Belediyesi’nin Aralık Ayı Belediye Meclis toplantısı Bekir Aydın başkanlığında yapıldı. Kapatılan müdürlüklerin bütçelerinin bağlandığı müdürlüklere aktarılmasının yanı sıra, bazı müdürlükler için yapılan yeni Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliklerinin komisyonlara aktarıldığı meclis toplantısında yeni yapılacak olan halı sahalara arsa tahsisi konusu görüşülüp karara bağlandı.

Orhangazi Belediyesi’nin Aralık Ayı Belediye Meclis toplantısının öncesinde Belediye Başkanı Bekir Aydın, tüm partilerin grup başkan vekilleri ile özel bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından ise 14’ü gündem, 2’si de ek gündem maddesi olmak üzere toplam 16 maddenin görüşülmesine başlandı. Geçen ay yapılan meclis toplantısın MHP’li meclis üyesi Arif Aydın’ın teklif ettiği ve Ana yol Sakallı Tesisleri önündeki üst geçide Ege Üniversitesinde öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin verilmesi konusu görüşülerek İmar ve Hukuk Komisyonlarına sevkedildi.

Kapatılan Müdürlüklerin bütçe aktarımları yapıldı

Aralık ayı meclis toplantısında, geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısında kapatılan Kütüphane Müdürlüğü’nün 24 bin 757 TL’lik bütçesinin Yazı İşleri Müdürlüğü’ne, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2019 yılı bütçesinde yer alan 1 milyon 442 bin TL bütçenin Temizlik İşleri Müdürlüğüne, yine Kasım ayı meclis toplantısında kapatılan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün 2019 yılı bütçesinde yer alan 120 bin 293 TL’lik bütçenin de İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne aktarılması maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, bu müdürlüklerin 2020 yılı için belirlenen bütçelerin de yine bağlandıkları müdürlüklere aktarılması da plan ve bütçe komisyonunda görüşülmek üzere bu komisyona havale edildi.

Evsel Katı Atık Toplama bedellerine yeni düzenleme

Aralık Ayı Meclis toplantısında Su faturalarında yer alan ve Orhangazi Belediyesi bütçesine aktarılan Evsel Katı Atık Toplama, taşıma tarifeleri ile ilgili zam içeren kararı da Plan ve Bütçe Komisyonuna oy çokluğu ile havale edilirken. Katı Atık Bedelinin zam teklifine muhalefet partileri ret oyu kullandı.

Yeni yönetmelikler hukuk komisyonuna havale edildi

Aralık Ayı Meclis toplantısında ayrıca Yazı İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Müdürlüklerine ait yeni Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliğinin güncellenmesi maddeleride Hukuk Komisyonuna havale edildi. Mecliste ayrıca Sosyal Denge Sözleşmesi ile ilgili belediye başkanına yetki verilmesi ve 2020 yıl performans programının plan ve bütçe komisyonuna havaleleri de kabul edildi.

Yeni Spor Tesisleri için protokol yetkisi

Bekir Aydın Başkanlığında yapılan Aralık Ayı Meclis toplantısında Gedelek, Üreğil ve Narlıca Mahallelerinde yapılacak sentetik halı sahalar ile Yeniköy ve Çakırlı Mahallelerinde yapılacak olan mini basketbol sahaları, Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun bakım, onarım, ikmal ve bakımı ile Göl Spor Tesislerindeki Suni Çim Sahanın zemininin yenilenmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat başkanlığına başvurularak hesaplanacak bedellerin hibe/reklam karşılığı alınması ile ilgili protokol verilmesi için yetki verildi. Meclis toplantısında fen İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2019 yıl bütçelerinde artan ödeneklerin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 2019 yılı bütçesine aktarma yapılması konusu da görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.