ALTINYAZ’A ‘ALTIN’ AÇILIŞ

  • Haberin Tarihi: 25 Aralık 2018
  • Bu haber 545 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ALTINYAZ’A ‘ALTIN’ AÇILIŞ

Orhangazi’nin en görkemli açılışlarından birisi yaşandı

Türkiye’nin sarrafiye, külçe altın ve mücevheratın toptan ve perakende satışında önde gelen markalarından Altınyaz’ın Orhangazi’deki şubesi törenle açıldı. Mehter takımı eşliğindeki açılış, iş ve siyaset dünyasından isimleri biraraya getirdi. Açılışa altın sektörüne yön veren isimler de katıldı.

Kuyumculuk, sarrafiye ve altın sektöründe Türkiye’nin önemli firmalarından birisi Altınyaz Kuyumculuk’un bir süredir hazırlık çalışmaları devam eden Orhangazi şubesi açıldı. Orhangazi’de kuyumculuk sektörüne yeni bir anlayış kazandırmayı hedefleyen Altınyaz’ın açılışı törenle yapıldı. Gazi Orhanbey Camii’ndeki Altınyaz’ın tebrik çiçekleri ile caddeyi dolduran mağazasının açılış törenine vatandaşların yanısıra ilçe ve sektörün Türkiye’deki öncü isimleri de katıldı.

Açılışa; Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, MHP ilçe başkanı Necati Güneş, Belediye Başkan yardımcıları Şemsi Kılıç ve Necmettin Şahin, TSO yönetim kurulu başkanı Erol Hatırlı’nın yanı sıra, İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, İKO Başkan yardımcısı ve Nadir Metal CEO’su Burak Yakın, İKO yönetim kurulu üyesi Mehmet Emin Alkan, KUYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner, Başkan yardımcısı Reşat Çalışkan, Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş de katıldı.

KAYMAKAM’DAN TEBRİK

Açılışta konuşan Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Türkiye’nin uzun yıllardır küresel saldırı altında olduğuna dikkat çekti. Dolarda yaşanan sıkıntıların da küresel saldırının son örneği olduğuna vurgu yapan Yılmaz, ‘Böyle bir dönemde yatırım yapmak ülkemiz için önemlidir. Tebrik ediyorum.’ dedi.  Orhangazi’nin yıllık 500 milyon dolar ihracata sahip olduğuna değinen Yılmaz, ‘İlçemizde 15 bin emekli, 25 bin çalışan bulunmaktadır. Bu potansiyel böyle işletmelerin rahatlıkla faaliyet göstermesini sağlamaktadır.’ diye konuştu.

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise, Orhangazi’nin her geçen gün geliştiğini ve kabuğunu kırdığını söyleyerek, ‘Bu değişim sürecinde ilçemizde müstesna bir işyerini açıyoruz. İlçemize böyle bir işyeri açtıkları için Yazıcı Grup adına İlhami Bey’e teşekkür ederiz.’ dedi.

MEHTER COŞKUSU

Açılış öncesinde Bursa Ertuğrulgazi Mehter Derneği’ne bağlı mehter takımı gösteri yaptı. Birbirinden güzel marşlar seslendiren mehter takımına vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Birçok kişi telefonlarıyla mehter takımını kaydetti.

CADDE ÇİÇEK AÇTI

Altınyaz Kuyumculuk’un açılışı için Orhangazi ve ilçe dışından çok sayıda çiçek ve çelenk gönderildi. Kuyumcu dükkanının çevresine sığmayan çiçek ve çelenkler caddedeki uygun yerlere konulmak zorunda kaldı. Tebrik için gönderilen çiçek ve çelenkler sebebiyle cadde, çiçek bahçesini andırdı.

LOKMA DAĞITILDI

Altınyaz Kuyumculuk’un Orhangazi şubesinin hazırlıkları başladığından bu yana firma, Gazi Orhanbey Camii önünde her hafta lokma dağıtmaya başlamıştı. Yaklaşık bir aydır sürdürülen lokma ikramı dün de devam etti. Gazi Orhanbey Camii girişinde yüzlerce vatandaşa lokma ikramı yapıldı.

ALTINYAZ KUYUMCULUK

Altınyaz Kuyumculuk, Yazıcı Grup bünyesinde faaliyet gösteriyor. Kuyum sektörüne çıkarak olarak giren ve 20 yaşında ticarete atılan 48 yaşındaki İlhami Yazıcı tarafından 1981 yılında kurulan firma, Türkiye’nin yanısıra uluslararası yatırımlara da sahip. İstanbul Kuyumcular Odası’nın başkan yardımcılığını yürüten Yazıcı, İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası gibi, kuyum sektörünü bünyesinde bulunduran birçok STK’da görev yapıyor. 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.