ALTERNATİF ÜRÜN İÇİN TARAMA YAPILACAK

  • Haberin Tarihi: 14 Ocak 2020
  • Bu haber 202 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ALTERNATİF ÜRÜN İÇİN TARAMA YAPILACAK

Orhangazi’ye bağlı dış mahallelerde zeytine alternatif ürün yetiştiriciliği için yaban mersini ve ahududu konusunda bir tarama çalışması yapılacak. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğünü ziyaret eden Belediye Başkanı Bekir Aydın, Ahududu ve Yaban mersini üretimi için il tarım Müdürlüğü’nden uzman ekiplerin ilçe genelinde inceleme yapacağını yapılacak çalışma ile birlikte bu iki ürün konusunda yol haritası belirleyeceklerini ifade etti.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül’ü makamında ziyaret etti. Orhangazi’de zeytin ve diğer ürünlere alternatif, çiftçiye yeni gelir kapıları açacak ürünler için araştırma yapan Belediye Başkanı Bekir Aydın, konu ile ilgili il Tarım ve Orman Müdürü ile bir görüşme yaptı.

Tarama yapılacak

Görüşme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bekir Aydın, Orhangazi’nin sanayinin yanı sıra bir tarım kenti olduğunu belirterek, üreticilerimize yeni alternatif ürünler konusunda destek olmak istiyoruz. Bu konuda işin uzmanları ile görüşmeler yapıyoruz. İl tarım müdürlüğümüzde de bu konuda bir görüşme yaptık. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü uzman ekipleri önümüzdeki günlerde ilçemize gelerek tarım alanları ile dış mahallelerimizde incelemelerde bulunacak. Bu incelemelere göre de yol haritası belirleyeceğiz dedi.

Ahududu ve Yaban Mersini

Bekir Aydın, İl Tarım Müdürü Hamit Aygül’ü ziyaretinde Bursa bölgesinde son yıllarda üretimi artırılan ve çiftçiye ciddi ekonomik getirisi olan ahududu ve yaban mersini ürünleri üzerinde görüş alışverişinde bulunduklarını da belirterek, bu konuda il tarım müdürlüğümüz bir ön araştırma yapacak. Dış mahalleler ve tarım alanlarımızda yapılacak inleceleme sonrasında ortaya çıkacak olan rapor doğrultusunda bizler de ilgili kurumlarla çalışma yürüteceğiz. Amacımız çiftimize yeni gelir kapıları açmak, onlara destek olmak dedi. Ziyarette ayrıca daha önce ön araştırmaları yapılan Aromatik bitki üretimleri ile ilgili de il Tarım ve Orman Müdürü ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.