ALIMLAR PAZARTESİ TAMAMLANIYOR

  • Haberin Tarihi: 26 Aralık 2018
  • Bu haber 304 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ALIMLAR PAZARTESİ TAMAMLANIYOR

Zeytinciye 5.taksit pazartesi günü

Marmarabirlik 2018-2019 hasat dönemi zeytin alımlarını 31 Aralık Pazartesi günü tamamlıyor. Birlik bugüne kadar alınan zeytinlerin 5.taksit ödemesini ise yine 31 Aralık Pazartesi günü yapacak. Orhangazili zeytin üreticisine pazartesi günü 1 milyon 216 bin TL ödeme yapılacak.

Marmarabirlik zeytin alımlarını pazartesi günü tamamlıyor. 12 Ekim tarihinde başlayan zeytin alımlarının 31 Aralık Pazartesi günü sona ereceği Marmarabirlik Genel Başkanı Hidamet Asa tarafından açıklanmıştı.

5.taksit ödemeleri pazartesi yapılacak

Marmarabirik zeytin alımları döneminde 15 günde bir yaptığı ödemelerin beşinci taksidini 31 Aralık Pazartesi günü yapacak. Buna göre Orhangazili zeytin üreticilerine toplamda 1 milyon 216 bin TL beşinci taksit ödeme pazartesi günü yapılmış olacak.

Toplamda 13,7 milyon TL ödenmiş olacak

Marmarabirlik Orhangazili zeytin üreticisine bugüne kadar ilk taksitte 1 milyon 786 bin TL, ikinci taksitte 5 milyon 932 bin TL, üçüncü taksitte ise 2 milyon 995 bin TL ödeme yapmıştı. Birlik dördüncü taksit döneminde 2 milyon 343 bin TL’lik ödeme yapmıştı. Pazartesi günü yapılacak olan ödeme ile birlikte Orhangazili zeytin üreticilerine bugüne kadar ödenmiş olan tutar 13,7 Milyon TL’yi geçmiş olacak.

4 bin 200 ton alım yapıldı

Öte yandan Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifinde zeytin alımları da bir yandan devam ediyor. Orhangazi kooperatifinin bugüne kadar toplamda 4 bin 200 ton zeytin alımı gerçekleştirdiği kaydedildi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.