Alımlar bugün bitiyor

  • Haberin Tarihi: 8 Ocak 2020
  • Bu haber 522 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Alımlar bugün bitiyor

Marmarabirlik’in 21 Ekim tarihinde başlattığı zeytin alımları bugün tamamlanıyor. Bu yıl kota uygulamasının getirildiği Marmarabirlik’te Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi 3 bin 883 ton zeytin alımı gerçekleştirildi. Orhangazi için 4 bin ton kota konulmuştu.

Marmarabirlik zeytin alımlarını bugün tamamlıyor. 21 Ekim 2019 tarihinde başlayan zeytin alımlarında Marmarabirlik bu yıl kota uygulaması getirmişti.

Orhangazi 4 bin ton kota ile sezona başladı

Marmarabirlik tarafından belirlenen kota miktarlarına göre ise Orhangazi 4 bin ton kota ile sezonu açmıştı. Yaklaşık 2,5 ay süren zeytin alım mevsiminde Orhangazi Marmarabirlik Kooperatifi 3 bin 883 ton zeytin alımı gerçekleştirdi.

11.6 milyon ödendi

Öte yandan Marmarabirlik Orhangazili zeytin üreticisine şu ana kadar aldığı zeytinlerin karşılığını 5 ayrı dilimde ödedi. Orhangazili üreticiye ise şu ana kadar toplamda 11 milyon 600 bin TL ödeme yapıldı. Üreticiye bu yıl ödenecek toplam tutar ise 29 milyonu geçecek.

Remzi Bayram; Üreticimize teşekkür ediyoruz

Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Remzi Bayram, zeytin hasat mevsimini geride bıraktıklarını belirterek, bugüne kadar kooperatife sahip çıkan tüm üreticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Umuyorum gelecek yıllar hem kooperatifimiz hem de üreticilerimiz için çok daha iyi olur dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.