Aktaş mazbatasını aldı

  • Haberin Tarihi: 8 Nisan 2019
  • Bu haber 208 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aktaş mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı çatısı altında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Alinur Aktaş, mazbatasını törenle İl Seçim Kurulu Başkanı Ali Rıza Bir’in elinden aldı. Kendisine oy veren, vermeyen 2 milyon 994 bin kişinin başkanı olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, “Şehre dair ufku, vizyonu, heyecanı olan her kim varsa, siyasi parti fark etmeksizin başımızın tacıdır. Dinleriz, istişare ederiz” dedi.

Bursa Adliyesi’ndeki törene Ak Partili Milletvekilleri Refik Özen, Zafer Işık, Vildan Yılmaz Gürel, ilçe belediye başkanları, Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı ile çok sayıda partili de katıldı.

Mazbatasını teslim aldıktan sonra konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da seçimlerin olgunlukla geçtiğini, emeği ve katkısı olanlara teşekkür ettiğini ifade ederek, “17 ay önce belediye başkanımızın istifasıyla başlayan süreci bugün seçilmiş belediye başkanı olarak Bursalı hemşehrilerimizin desteğiyle tescilledik. 50 bin civarında oy farkıyla seçildik. Bu farkın ne olduğu hiç önemli değil. Ben Bursa’nın seçilmiş belediye başkanıyım. Bu milletin bize gösterdiği desteğe, gecemizi, gündüzümüze katarak cevap vermemiz gerekiyor. Pazartesi sabahı itibariyle çalışmaya başladık. Yolumuz uzun, yükümüz ağır, yapacağımız çok iş var. Konuşma değil icraat zamanı. Seçim sathı mahallinde böyle oluyor. 4.kez bunu yaşıyorum. Allah nasip etti, 2004’te başlayan belediye başkanlığı serüveni bugün Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam edecek” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.