AK PARTİ’DE KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ

  • Haberin Tarihi: 22 Kasım 2017
  • Bu haber 464 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK PARTİ’DE KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ

AK Parti kongreye hazırlanıyor

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, ilçe teşkilatının olağan genel kurul toplantısını Aralık ayının 3. haftasına yapacaklarını açıkladı. Kaya, kongre tarihi için ’16 yada 17 Aralık’ dedi.

YÖNETİCİLERİN GBT’Sİ SORGULANACAK

Yeni dönemde yönetim kurulu üye sayısının 25’ten 20’ye düşeceğini açıklayan Kaya, hafta sonu yeni yönetime girecek kişilerin dosyasını il yönetimine teslim edeceklerini söylerken, ‘Yeni yönetim dosyası oradan da Ankara’ya girecek. Yönetime girecek kişilerin GBT’si de sorgulanacak.’ dedi.

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, parti lokalinde düzenlediği basın toplantısında parti gündemine dair açıklamalar yaptı. Kaya’ya basın toplantısında basından sorumlu başkan yardımcısı Selma Bozbey, Kadın Kolları Başkanı Nesrin Yurdakul ve Gençlik Kolları Başkanı Bilal Özbey eşlik etti.

KONGRE TARİHİ AÇIKLANDI

AK parti Başkanı Kaya, basın toplantısında Orhangazi teşkilatının genel kurul tarihinin belirlendiğini açıkladı. Kaya, Aralık ayının 3. haftasında yapılması planlanan genel kurulun salon durumuna göre 16 yada 17 Aralık’ta yapılacağını bildirdi. AK Parti’nin Orhangazi’de 13 bin üyesi bulunduğu ifade eden Kaya, genel kurulda 426 delegenin oy kullanacağını bildirdi.

‘DEĞİŞİMİ DOĞRU BULUNUYORUM’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değişim hareketini doğru ve yerinde bulduğunu aktaran Kaya, ‘7 Haziran’da vatandaşımızın uyarısı oldu. Sonuçta ülke ciddi ve gerginlik ve öngörü kaybı yaşadı. 1 Kasım’da ise tek başına iktidarın hayati olduğunu düşünen toplum Ak Parti’yi yeniden tek başına iktidara getirdi. Bu süreçten sonra yeni bir süreç başladı. Bursa bu değişim sürecinden etkilenen şehirlerden birisi oldu. İl başkanı, Büyükşehir belediye başkanı, 17 ilçeden 11’inin ilçe başkanıyla ilgili değişim kararı alındı.’ dedi. Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değişim sürecini halkın talebi doğrultusunda yaptığını işaret ederek, doğru bulduğunu belirtti.

AK PARTİ ÇALIŞANI GÖRÜYOR

Orhangazi teşkilatı olarak çalışkan yapıya sahip olduklarını ifade eden Kaya, ‘Orhangazi’deki çalışmalarımızın liderimiz ve genel merkezimiz tarafından görülüyor olması bizleri mutlu etti.’ diye konuştu. 4 yıllık görev süresi içerisinde 5 seçim yaşadıklarını, bunun yanında 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimlerini yaşadıklarına dikkat çeken Kaya, ‘Geride kalan süreçteki başarıda yönetim kurulu üyelerimiz, kadın ve gençlik kollarımızın büyük emekleri vardır. Başarılı olmuşsak birlikte olmuşuzdur’ dedi.

LİSTELER HAFTA SONUNA KADAR VERİLECEK

Kaya, kongre sürecinin en dikkat çeken sözlerini ise şöyle ifade etti; ‘Bu hafta sonuna kadar yeni yönetimle ilgili çalışmalarımızı tamamlayarak, listeyi hafta sonuna kadar il başkanlığına göndereceğiz. Ardından da Ankara’ya gidecek listeler. Yeni dönemde yönetime girecek kişilerin GBT sorgusuna varan incelemeleri olacak.’

YÖNETİMİN YÜZDE 70’İ DEĞİŞECEK

AK Parti Orhangazi yönetiminde köklü değişim olacağını işaret eden Kaya, yeni dönemde yönetim kurulu üye sayısının 25’ten 20’ye düşeceğini söyledi. Kamuyla teması olanların, kamuya iş yapanların yönetime giremeyeceğini belirten Kaya, yeni yönetimi ‘Samimi, dava şuuruna sahip, AK Parti’de siyaset yapmanın ehemmiyetinde, vefalı isimler olacak’ diye yorumladı.  Yeni yönetimde kadın, genç  ve eğitim seviyesi yüksek isimler için kontenjan olduğunu söyleyen Kaya, yönetici sayısının  üye azalmasıyla birlikte mevcut isimlerin yüzde 70’inin yeni dönemde yönetim kurulunda bulunmayacağını bildirdi.

HEDEF KAZANMAK DEĞİL, BAŞARI

AK Parti’nin siyasette yeni ufuklar çizdiğine işaret eden Kaya, ‘Genel kuruldan hemen sonra seçim çalışmalarına başlayacağız. Bizim artık hedefimizin kazanmak değil, başarılı olmaktır. Daha önce aldığımız sonuçların daha iyisini almak için çalışacağız. Yüzde 48’lerle seçim kazanan parti olarak bunun yeni sisteme geçelim dedik. Ülkeyi yönetecek parti yüzde 50 alsın dedik. ‘ şeklinde konuştu.

RAKİPLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Başkanı Kaya, Orhangazi siyasetini anlatırken, ilçedeki siyasi erke teşekkür ettiğini söyledi. CHP İlçe başkanı Sevim Turan ve MHP ilçe başkanı Necati Güneş’in isimlerini özellikle ifade ettiği dikkatlerken kaçmayan Kaya, siyasette niyet ve üslubu işaret ederek, ‘Bizim aramızdaki seviye Orhangazi’ye  de yansıyor. ‘ dedi.

1 2

1 2
Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.