Ak Parti’de kongre süreci başlıyor

  • Haberin Tarihi: 12 Kasım 2017
  • Bu haber 266 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak Parti’de kongre süreci başlıyor

Daha önce ekim ayında yapılacağı duyurulan ancak ertelenen Ak Parti ilçe kongreleri bu ay sonu başlıyor. Ak Parti’de ilçe kongreleri Aralık ayının ortalarına kadar tamamlanacak.

Ak Parti’de gözler ilçe kongrelerine çevrildi. Daha önce ekim ayında yapılması planlanan ancak daha sonra ertelenen AK Parti ilçe kongrelerinin kasım ayı sonunda başlamayacağı belirlendi. Bursa’ya bağlı 17 ilçenin kongrelerinin aralık ayı ortalarına kadar da tamamlanması bekleniyor.

TEMAYÜLLER BAŞLAMIŞTI

Ak Parti’de geçtiğimiz haftalarda bazı ilçe başkanları göreve devam etmeyeceğini açıklamıştı. Bu kapsamda Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, İznik İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Saadettin Akkoyunlu, İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, Büyükorhan İlçe Başkanı Ahmet Korkmaz, Harmancık İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Temel, Gemlik İlçe Başkanı Zafer Işık ve Kestel İlçe Başkanı Necmettin Ekinci istifalarını sunmuştu.

YERLERİNİ KORUDULAR

Geri kalan Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Mudanya İlçe Başkanı Ahmet Murat Ünal, Orhaneli İlçe Başkanı Ali Aykurt,Keles İlçe Başkanı Mehmet Keskin, Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol, Gürsu İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım ise göreve devam edecek isimler olarak açıklanmıştı.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.