AK PARTİ KADIN KOLLARI’NDA YENİ DÖNEM

 • Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018
 • Bu haber 1311 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
AK PARTİ KADIN KOLLARI’NDA YENİ DÖNEM

AK Parti Orhangazi Kadın Kolları 5.olağan kongresi Ra Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Nesrin Yurdakul’un yeniden aday olmadığı kongrede Esra Gündoğdu Aydın Ak Parti Orhangazi İlçe Kadın Kolları başkanı seçildi.

1 2 3 10

1 2 3 10

Ak Parti Orhangazi Kadın Kolları Kongresi Ra Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Ak Parti Bursa İl yönetim kurulu üyeleri, Ak parti Bursa Kadın Kolları başkanı Gülten Kapıcıoğlu, İlçe başkanı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve çok sayıda Kadın Delegenin katıldığı Kadın Kolları Kongresi eski başkan Nesrin Yurdakul’un yaptığı duygusal bir konuşma ile başladı. Nesrin Yurdakul, 2015 yılından bu yana görev yaptığı AK Parti Kadın Kolları başkanlığı süresince bir çok seçimden başarı ile çıktıklarını ve bu camiada görev yapmaktan dolayı gururlu olduğunu ifade etti. Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti kurulduğu günden bu yana yakaladığı başarıda en büyük pay sahibi Kadınlardır dedi. Çağlayan, göreve geldiklerinde Orhangazi’de özellikle kadınların en çok şikayet ettiği konuların başında cam açamadıklarını çamaşır açamadıkları yönündeydi. Şükürler olsun ki biz göreve gelir gelmez kısa bir süre içinde bu sorunu ortadan kaldırdık. Artık bundan sonraki süreçte de Orhangazi’ye vizyon katacak projeleri teker teker hayata geçireceğiz dedi. Çağlayan görevi bırakan eski kadın kolları başkanı Nesrin Yurdakul’a da görev yaptığı dönemde sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti, yeni yönetime ise başarı diledi. Daha sonra konuşan AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, Kadın Kolları kongrelerinin Demokrasi Kahramanları sloganı ile yapıldığına işaret ederek, gerçek anlamda 15 Temmuz gecesi kadınlarımızın bu ülkeyi kurtarmak için verdikleri mücadele ile kahramanlık ünvanını fazlasıyla hakettiler dedi. Daha sonra il yöneticilerinin konuşmasından sonra kürsüye Bursa Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu geldi. Kapıcıoğlu kadınlar olarak dünya lideri ve tüm mazlumların umudu olan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bir davanın içinde olmanın kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Konuşmaların ardından Ak Parti kadın kolları faaliyet raporu okunup delegelerin onayına sunulduktan sonra kongreye katılan protokol üyeleri eski kadın kolları mensuplarına plaket takdim etti.

 

YENİ BAŞKAN ESRA GÜNDOĞDU AYDIN OLDU

Kongrede daha sonra seçimler maddesine geçildi AK Parti Kadın Kolları’nda yapılan kongre sonrasında Esra Gündoğdu Aydın AK Parti Orhangazi Kadın Kolları başkanlığına seçildi. Esra Gündoğdu Aydın başkanlığındaki yönetim ise şu isimlerden oluştu;

 

YÖNETİM KURULU

 1. Esra Gündoğdu Aydın
 2. Hakime Ağırtaş
 3. Bahu Bike Şimşek
 4. Gülay İşler
 5. Semanur Özkan
 6. Zeynep Yazıcı
 7. Sare Damlar
 8. Feriha Topal
 9. Fatma Koç
 10. Gülhatun Keleş
 11. Saliha Güney
 12. Göksu Yavuz
 13. Nurcan Polat
 14. Nigar Barut
 15. Fatma Aktaş
 16. Çiğdem Özer
 17. Nermin Çelik
 18. Serap Öztürk
 19. Zeynep Bektaş
 20. Asuman Arslan

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.