AK Parti ilçe başkanı Uludağ’dan 15 Temmuz mesajı

  • Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2020
  • Bu haber 1486 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK Parti ilçe başkanı Uludağ’dan 15 Temmuz mesajı

 

AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Fahrettin Uludağ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Uludağ mesajında “Orhangazi’nin kahraman evlatları bir kez daha vatanına, bayrağına, bağımsızlığına, demokrasiye ve millet iradesine sahip çıktı” dedi. 15 Temmuz 2016’da, kahraman Türk milletinin bir kez daha bağımsızlık ve vatan aşkı ile neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdi diye devam eden Uludağ şunları söyledi; Necip milletimiz binlerce yıldır vatanı ve bağımsızlığı için canını vermekten asla ve asla çekinmemiştir. Değerlerine her zaman sahip çıkan Türk milleti geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz 2016 günü de gözünü kırpmadan vatanımızın bekası, ülkemizin bağımsızlığı ve milletimizin huzuru için canını ortaya koymuş, 249 vatandaşımız şehit olmuş, 2193 vatandaşımız ise gazilik payesi almıştır. Aziz milletimiz darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren hainlere, işbirlikçilere ve ülkemize göz koyan dış mihraklara gereken en sert cevabı vermiştir. İhanet çetesi FETÖ tarafından yapılan hain darbe girişimi esnasında birileri tankların arasından kontrollü kaçış sağlarken,

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  göstermiş olduğu dirayet hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi 15 Temmuz 2016’da Orhangazimiz’de bu hainliğe karşı dimdik ayakta durdu, unutulmaz bir destana imza attı. Orhangazi’nin kahraman evlatları vatanına, bayrağına, bağımsızlığına, demokrasiye ve millet iradesine sahip çıktı. Adı ne olursa olsun tüm terör örgütleri ve şer odakları şunu asla unutmamalıdır; Türk milletinde kahramanlar tükenmez, varoluşumuzdan bu yana bağımsızlığımıza kim göz koyduysa gereken cevabı misliyle almıştır.

 

Şairin dediği gibi; “Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır.  Külümüzden yükselen duman bizden yanadır.  Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.  Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.”

15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından Türkiye’ye, milli iradeye, demokrasiye, ülkemizin birliği ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor,Bu kutsan vatan için vermiş oldukları destansı mücadele sonrası ebediyete intikal eden başta 15 temmuz darbe girişiminde cuntaya ilk kurşunu sıkan Kahraman Astsubayımız Ömer Halis Demir olmak üzere; 15 temmuz demokrasi şehitlerimize ve milli mücadelemizin tüm kahramanlarını  rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize sabır, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.