Ak Parti camiası bayramlaşmada buluştu

  • Haberin Tarihi: 3 Eylül 2017
  • Bu haber 316 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak Parti camiası bayramlaşmada buluştu
1 2 3

1 2 3

AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Bayramlaşma Programı Merinos AKKM’de düzenlendi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya’nın da katıldığı bayramlaşma programına Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve çok Bursa Milletvekilleri de katıldı.

Çavuşoğlu, partisinin Bursa İl Başkanlığınca Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) gerçekleştirilen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, bayram günlerinde fakir ve fukaraların da gözetilmesi gerektiğini söyledi. Arakanlı Müslümanların maruz kaldığı vahşet nedeniyle Kurban Bayramı sevincine gölge düştüğünü ifade eden Çavuşoğlu, “Her ne olursa olsun Türkiye olarak bize gelemeyenlere ulaşmak suretiyle onların acısını dindirmeye, kanayan yarasına merhem olmaya devam edeceğiz. Gerçekten de milletimizin bu noktada gösterdiği fedakarlık ve yardımlaşma örneği her türlü takdirin üzerinde bizler için de bir iftihar meselesidir.” diye konuştu. Çavuşoğlu, siyasi hareketlerin de diğer alanlarda olduğu gibi tazelenmeye, yenilenmeye, canlanmaya gereksinim duyduğunu ifade ederek, AK Parti’nin yenilenme sürecini de hep birlikte yaşadıklarını belirtti.

“AK PARTİ SENDELERSE TÜRKİYE SENDELER”

Zamanın ruhuna uygun bir şekilde yeniden yapılanma ve yeniden hızlanma durumunun söz konusu olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Sizlerin de çok iyi bildiği gibi AK Parti’miz dünyayı güneş gibi aydınlatan yüce bir medeniyetin günümüzdeki sancaktarlığına, hizmetkarlığına talip bir partidir. Bu sancaktarlıkta her zaman daha sağlam, daha diri durmak ve daha iri olmak için çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın da sıklıkla ifade ettiği gibi biz sendelersek, AK Parti sendelerse Türkiye sendeler. Bu noktada hiç kimse ‘Neden yenileniyoruz, neden değişim oluyor?’ dememeli, var gücüyle çalışmaya devam etmelidir.” Çavuşoğlu, çatışmayı değil, çalışmayı esas alan siyasi bir anlayışa sahip olduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:  “Nasıl ki vücudu oluşturan milyonlarca hücre her saniye yenilenmekte ve yenilendikçe bu vücut çürümekten kurtulmakta ise bizim partimizin de mükemmel şekilde işleyişini sürdürmesinin sırrı, hücrelerini her daim tazelenmesindedir. Bu vesileyle hücrelerimizi tazeleyecek tecrübeyi de yeni hücrelerimize aktaracak, değişim ve dinamizmi birlikte oluşturarak yeniden bir momentum sağlayacak ve dolayısıyla kaldığımız noktadan, bayrağı teslim aldığımız noktadan daha ileriye taşımak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” Bayramlaşma programına, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı milletvekilleri, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve ilçe teşkilat başkanları ile partililer katıldı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.