ADD’de Saidoğlu ile devam

 • Haberin Tarihi: 18 Şubat 2020
 • Bu haber 233 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
ADD’de Saidoğlu ile devam

ADD Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren İsmail Saidoğlu, Derneğin 15.Olağan Genel Kurulunda bir kez daha başkan seçilerek güven tazeledi.

 

ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Orhangazi Şubesi Genel Kurulu Gerçekleşti. Türkiye’nin en büyük kitle örgütlerinden ADD kuruluşunun 31. yılını kutlarken 15.Olağan Genel Kurulunu yaptı.“Dr. Yüksek Mühendis Orhan Öcalgiray adının verildiği 16 Şubat tarihinde Dernek Binasında yapılan Genel Kurulda 9 Yönetim Kurulu üyesi yanında 3 Denetleme, 3 Disiplin ve 10 Üst Kurul Delege üyeleri de belirlendi.

ADD Genel Kurulu’nda Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Saidoğlu , “Sahibi olmaktan onur duyduğumuz bu Cumhuriyet’in bölünmez bütünlüğüne yapılacak her saldırı, karşısında biz Atatürkçüleri bulacaktır. 2023 kimilerinin başarı yılı değil, ama 2020 Atatürk’ün ve O’nun Cumhuriyetinin yıldızının yeniden parlayacağı yıl olacaktır” dedi. Saidoğlu Konuşmasında derneğin daha fazla örgütlenmeye ve üyeye ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Türkiye kritik süreçlerden geçiyor. Cumhuriyet kazanımlarına karşı savaş giderek artıyor. Bugüne kadar korkarak evinden çıkmayanlar, sıranın kendisine gelmediğini ya da gelmeyeceğini düşünenler de artık tehlikenin farkında. Bu nedenle ADD olarak çok önemli bir misyon taşıyoruz. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Konferans salonunda Yoklama ve açılış ile başlayan Olağan Genel Kurul Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.  Reyhan Özkan‘ı Divan Başkanlığına Selçuk İnal Divan Başkan Yardımcılığına, Hüseyin Abdan ve Halil İbrahim Aytunç muhasip üyeliğe seçildi.15.Olağan Genel Kurula, İlçemiz Yerel Medya Emekçileri, Bal-Göç Şube Başkanı Hüseyin Ali Yetim ve Yönetimi, İlçemiz STK temsilcileri üyeleri katıldı. 

Yapılan konuşmaların ardından mevcut Yönetim Kurulu tarafından geçmiş yılda yapılan faaliyetlerin yer aldığı rapor ile Gelir-Gider Raporları okundu. Okunan raporlar oybirliği ile kabul edildi. Tahmini Bütçe’nin okunup onaylanmasının ardından, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Delege Seçimi yapıldı. Çarşaf liste şeklinde yapılan seçimde 57 üye oy kulandı.  oyun geçersiz sayıldığı seçimde en çok oy alarak ADD Orhangazi Şubesi’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu;

 

Yönetim Kurulu

 1. İsmail Saidoğlu
 2. Nergis Saidoğlu
 3. Hasan Ersoy
 4. Nilay Özlük
 5. Çetin Soydan
 6. Fuat Tezel
 7. Selçuk İnal
 8. Osman Kurtoğlu
 9. Halil İbrahim Aytunç

Denetleme Kurulu

 1. Gülden Çakır
 2. Nihat Demiray
 3. Bülent Metin
Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.