AD Tarım ihracat başarısını taçlandırdı

  • Haberin Tarihi: 11 Nisan 2019
  • Bu haber 112 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AD Tarım ihracat başarısını taçlandırdı

Orhangazi’de zeytin sektörünün önde gelen firmalarından birisi olan AD Tarım, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği ve Uludağ Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘2018 İhracat Şampiyonları’ ödül töreninde gümüş ihracatçı ödülüne layık görüldü. AD Tarım’ın ödülünü firma ortaklarından Fatih Demirel aldı.

Geçtiğimiz yıl ihracatta başarı hikâyesi yazan yaş meyve sebze ve meyve sebze mamulleri firmaları, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) ve Uludağ Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin (UMSMİB) ortaklaşa düzenlediği ‘2018 İhracat Şampiyonları’ töreninde ödüllendirildi. Bursa’daki törende ödül alan Orhangazili firmalardan birisi de AD Tarım oldu.

5 YILDA BAŞARDI

Orhangazi’de 2011 yılında kurulan ve 2013 yılında zeytin ihracatına başlayan AD Tarım, geride kalan 5 yıl içerisinde dış pazarda üstün performans gösterdi. Ülke ekonomisine de önemli katkı sağlayan AD Tarım’ın ihracattaki başarısı, UYMSİB ve UMSMİB’in düzenlediği ‘2018 İhracat Şampiyonları’ ödül töreninde taçlandırıldı. AD Tarım, 2018’de ihracatta başarılı bir performans sergileyen sektör öncüsü firmalardan birisi olarak gümüş ödüle layık görüldü.

 

BAŞI AVRUPA ÜLKELERİ ÇEKİYOR

Tek çatı altındaki kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük zeytin depolama tesislerinden birisine sahip olan AD Tarım, 2013’te başlattığı ihracat çalışmaları kapsamında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülke pazarında yer edindi. Bölgeden toplanan zeytinleri kendi tesislerinde ayıran ve ambalajlayan firma yurtiçi pazarın yanısıra yurtdışında da her geçen yıl müşteri yelpazesini genişletti. 5 yılda yurtdışı pazarını da güçlendiren ve sektörde ‘2018 İhracat Şampiyonları’ndan birisi olan AD Tarım’ın ödülünü şirket ortaklarından Fatih Demirel aldı. Demirel’e gümüş ihracatçı ödülünü UYMSİB Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Aşkar ve UMSMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Gençoğlu birlikte verdi.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.