9 YILDIR DİNMEYEN ACI

  • Haberin Tarihi: 30 Kasım 2019
  • Bu haber 1342 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
9 YILDIR DİNMEYEN ACI

Gizem ve İrem’i kaybedeli dokuz yıl oldu

Şofbenden sızan gazdan zehirlenerek yaşamını yitiren ve Türkiye’yi yasa boğan 11 yaşındaki Gizem Beray Yüksel ile 12 yaşındaki ablası İrem Sılay Yüksel’in ailesi, çocuklarını kaybetmelerinin 9. Yılında mezarı başındaydı.

Türkiye, Gizem’i öğretmenin çektiği bir videoyu internette paylaşmasıyla tanımıştı. Arkadaşlarına öğütler verirken sözlerini beklenmeyen bir olgunlukla dile getiren Gizem bundan tam 9 yıl önce ablası İrem ile birlikte şofbenden sızan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirmişti.

Gizem ve İrem kardeşlerin vefatı sadece Orhangazi’de değil, Türkiye’de hüzne neden olmuş, milyonları ağlatmıştı.

9 YIL GEÇTİ

Türkiye’yi önce güldüren sonra da gözyaşlarına boğan Gizem ve ablası İrem’in ölümünün üzerinden 9 yıl geçti. Çocuklarının mezarını sık sık ziyaret eden anne Ayla Yüksel ve baba Salih Yüksel, 9. Yılda yine mezarlıktaydı. Yüksel ailesi, dualar okudukları Gizem ve İrem’in mezarını çiçeklerle donattı.

DİNMEYEN ACI

Baba Salih Yüksel, Gizem ve İrem’i kaybettikten sonra hayatlarında yeri dolmayan bir boşluk doğduğunu söylerken, ‘9 yıldır geçmeyen acımız, 90 yıl geçse de bitmez’ diye konuştu. Çocuklarına doyamadıklarını ifade eden baba Yüksel, ‘Hayat doluydu ikisi de, büyümüş de küçülmüş derdik hep. Şimdi mezarlarının başında dertleşiyoruz’ dedi.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.