671 toplanma alanı hazır

 • Haberin Tarihi: 31 Ekim 2019
 • Bu haber 1053 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
671 toplanma alanı hazır

AFAD Bursa İl Müdürü Yalçın Mumcu, Bursa’daki deprem sonrası 671 toplanma alanının yeniden gözden geçirildiğini söyledi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hayata geçirilen ‘Afetlere Hazırlık Yılı Çalışmaları’ kapsamında her ay farklı konu olmak üzere 12 aya yayıldı. Ekim ayının ‘toplanma alanları’ olarak belirlenen konu üzerine basın mensupları ile bir araya gelen AFAD Bursa İl Müdürü Yalçın Mumcu, toplanma alanları ile barınma alanlarının karıştırılmamasına dikkat çekti. Bursa’daki 671 toplanma alanın sürekli gözden geçirildiğini belirten Mumcu, “Bizler Bursa olarak çalışmalarımızı yaptık. Toplanma alanlarını belirledik. Merkez ilçelerde diğer ilçelere kadar tek tek hepsi belediye ve diğer ortak çalışanlarımızla hazırladık. Bu alanlar belediyeler tarafından belirleniyor. Bizler giderek uygunluğunu kontrol ettikten sonra halkımıza açıklıyoruz. Alanlarda sürekli yaptığımız çalışmalarla aksaklık ve eksiklikler belirlenip gideriliyor. Toplanma alanları ile barınma alanları arasında fark vardır. Toplanma alanı, vatandaşların ailesiyle ilk toplanacağı alandır. Bu boş bir alanda veya park gibi farklı bir alanda olabiliyor. Ancak barınma alanı çadır kentin oluşacağı alandır” dedi.

Müdürlüğün toplanma, barınma, konteyner alanlarının belirlenip belediyelere bildirildiğini ifade eden Mumcu, “Bunlarla ilgili sürekli çalışma içerisindeyiz. Güncellemeler yapılıp eksikler giderilmektedir. Vatandaşlarımız bulunacakları alaları e-devlet üzerinden girerek görebilirler. Bunun yanı sıra afet ve acil durum ekiplerinin de toplanma bölgeleri de hazırdır. Bir afet olduğu zaman ekipler belli bir yerde toplanıp verilen koordinasyona göre hareket edeceklerdir” diye konuştu.

Bursa’nın 671 toplanma alanından 423 tanesi Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde bulunuyor.

Orhangazi’de 19 toplanma alanı

Belirlenen toplanma alanlarına göre Orhangazi’de 19 toplanma alanı belirlendi. İşte o toplanma alanları.

 1. Abdülhamit Han Ortaokulu
 2. Atatürk İlkokulu
 3. Güneş Sokak parkı
 4. Koç Ortaokulu
 5. Orhanbey Ortaokulu
 6. TOKİ Sağlık Ocağı
 7. Turgut Ünlü Açıkhava Tiyatrosu
 8. İmam Hatip Lisesi
 9. Alitekin Ortaokulu
 10. Cumhuriyet Meydanı
 11. Bamesa Fabrikası önü
 12. Cargill ilk ve ortaokulu
 13. Kurtuluş ilkokulu
 14. TOKİ 2.Camii
 15. Ahmet Yesevi Cami
 16. Ahmet Yesevi ilkokulu
 17. Orhangazi Endüstri Meslek Lisesi
 18. Tekke Cami ve Mehmet Akif Ersoy parkı
 19. Şehit Binbaşı Bülent Albayrak ilkokulu

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.