6 YILLIK MÜCADELE TAÇLANDIRILDI

  • Haberin Tarihi: 28 Şubat 2018
  • Bu haber 2950 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
6 YILLIK MÜCADELE TAÇLANDIRILDI

Turşu için Coğrafi işaret belgesi Bakan tarafından OTSO yönetimine teslim edildi

  • Turşu resmen coğrafi işareti aldı
  • Bu gurur tüm ilçenin

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasının çalışmalarıyla, 2012 yılında saha çalışmaları başlayan, Orhangazi Gedelek Turşusuna Coğrafi İşaret belgesi kazandırılmasına dair süreç Türk Patent ve Marka kurumu tarafından onaylanarak sonuçlandırıldı. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından gerçekleştirilen Coğrafi İşaret Takdim Töreninde Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Bilim ve Sanayi Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’dan aldı.

Törene Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu, Meclis Başkanı Erol Hatırlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi İslam Kurtiş katılım gösterdi.

Coğrafi İşaret Gururumuz Oldu

Coğrafi İşaret Tescil Belgesi hakkında açıklamalarda bulunan Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu, “Gemlik zeytiniyle, İnegöl köftesiyle, Kemalpaşa tatlısıyla, ellerinde bulundurdukları Coğrafi işaretleri sayesinde daha çok anılırken, artık Orhangazi’de turşusuyla anılacak. Böylece İlçemiz ekonomisine önemli katkı sağlayan turşumuz daha da fazla katma değerle piyasada yerini alacak. Resmi ilan süresi sonunda aldığımız Coğrafi İşaret Tescil Belgesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Amacımız, turşumuzun marka değerini artırarak, ticari açıdan hak ettiği değeri kazandırmaktı. Sonunda yaptığımız tüm bu çalışmalar neticesinde, Coğrafi işaretimizi aldık. Bu konuda yaptığımız tüm çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen, başta milletvekilimiz İsmail Aydin ‘a ve Bursa Milletvekillerimize, Kaymakamlığımıza, Orhangazi Belediye Başkanlığımıza, Türk Patent ve Marka Kurumu başkanlığına, Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne ve tabi ki Gedelek Mahallesi Muhtarlığına, Kooperatifine ve halkına teşekkür ediyorum’’ dedi

1 2 3

1 2 3

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.