50 GÜN SONRA FAALİYETTELER

  • Haberin Tarihi: 11 Mayıs 2020
  • Bu haber 119 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
50 GÜN SONRA FAALİYETTELER

 

ORHANGAZİ-Korona virüs tedbirleri kapsamında 21 mart tarihinde kapatılan Berber ve kuaförler ile güzellik salonlarında mesai sabah 09.00 itibarı ile başladı. Geniş önlemlerin alındığı berber dükkanlarında ise ilk gün büyük yoğunluk yaşandı. Uzun süredir traş olamayan vatandaşlar sabahtan itibaren berberlerde yoğunluğa neden oldu.

Orhangazi’de berber ve kuaförler sabah 09.00’dan itibaren hizmet vermeye başladı. Korona Virüs salgını nedeniyle yaklaşık 50 gündür kapalı bulunan berber, kuaför ve güzellik salonları geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar kurulu kararları ile 11 mayıs tarihinden itibaren açılacağını duyurduğu berber ve kuaförlerde geçen haftadan bu yana çeşitli hazırlıklar yapılmıştı. Tüm berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışmaları yapılırken, esnaf da yeni döneme hazırlandı.

Önlemler sıkı olacak

Berber ve kuaförlerde mesai geniş önlemler altında başladı. Çalışanların maske ve koruyucu siper kullanacağı berberlerde hijyen kuralları üst seviyede olacak. Berberler tek kullanımlık havlu ve önlük kullanacak. Berber ve kuaförlerde dezenfektan ve maske bulunacak.

Vatandaşlar akın etti

Öte yandan yaklaşık 50 gündür kapalı olan berberlerin ve kuaförlerin açılması ile birlikte işletmelerde yoğunluk yaşandı. Bir çok berberin randevu sistemi ile çalışmalara başladığı işyerlerinde sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar traş olabilmek için berberlere akın ettiler.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.