4 yeni okul eğitime merhaba dedi

  • Haberin Tarihi: 10 Eylül 2019
  • Bu haber 618 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
4 yeni okul eğitime merhaba dedi

2019-2020 Eğitim Öğretim sezonunda Orhangazi’de 4 yeni eğitim kurumu da ilk kez eğitim hayatına başladı. Bu yıl Orhangazi’de faaliyete giren Proje Okulu Sosyal Bilimler Lisesi ile birlikte eski hastane binası yerine yapılan 32 derslikli Abdülhamit Han Ortaokulu, Tuna İlköğretim okulu yanına yapılan Gazi Osman Paşa Ortaokulu ile Bahçeşehir Koleji Orhangazi’de bu yıl eğitim hayatlarına başladı.

Orhangazi yeni eğitim öğretim sezonu ile birlikte 4 yeni okula daha kavuştu. 2019-2020 Eğitim Öğretim sezonunun başlaması ile birlikte Orhangazi’de iki yeni ortaokul, bir proje okulu ve bir de özel kolej eğitim öğretimine başladı.

İki ortaokul

Orhangazi’de yapımları yaz döneminde tamamlanan eski hastane binası yerine yapılan 32 Derslikli Abdülhamit Han Ortaokulu ile Tuna İlköğretim okulu yanında inşa edilen 24 derslikli Gazi Osmanpaşa Ortaokulu yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte hizmete girdi.

Bahçeşehir eğitime başladı

Orhangazi’de yeni dönem ile birlikte Türkiye’nin marka okullarından Bahçeşehir Koleji de Ana Okulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümleri ile dün itibarı ile eğitim öğretimine başladı.

Proje okulu 60 kişilik kontenjanla başladı

Öte yandan Orhangazi’de yeni eğitim öğretim döneminde Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında Proje Okulu da eğitim öğretimine başlamış oldu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.