4 isim Ankara’ya çağrıldı

  • Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2018
  • Bu haber 391 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
4 isim Ankara’ya çağrıldı

Ak Parti Orhangazi ilçe başkanlığı için hafta başında yapılan temayül yoklaması ve ertesi gün İl başkanlığında yapılan mülakatların ardından Ak Parti Genel Merkezi Halil Kurtulmuş, Selami Ekeman, Mustafa Turan ve Fahrettin Uludağ’ı görüşme için Ankara’ya çağırdı. Görüşme bugün 11.00’de gerçekleşecek. Ankara’daki görüşmenin ardından AK Parti Orhangazi ilçe başkanının belirlenmesi bekleniyor.

AK Parti’de ilçe başkanlığı için geri sayım başladı. 24 Haziran genel seçimleri öncesinde Milletvekili aday adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden istifa eden Mustafa Kaya’dan boşalan Ak Parti ilçe başkanlığı görevi için genel merkezin atama süreci devam ediyor.

TEMAYÜL VE MÜLAKAT YAPILDI

18 Ağustos tarihinde yapılacak olan Ak Parti Genel Merkez kongresi öncesinde boş olan ilçe başkanlığı koltuklarına atama yapmayı planlayan Ak Parti Genel Merkezi, Orhangazi ilçe başkanlığı için hafta başında parti lokalinde Koordinatör milletvekili Muhammet Balta ve il başkanı Ayhan Salman’ın da katılımı ile temayül yoklaması yapmıştı. Ertesi gün ise Ak Parti Bursa İl başkanlığına Selami Ekeman, Halil Kurtulmuş, Hasan Budak, Tamer Yiğit, Gülten Erdağı, Mustafa Turan ve Fahrettin Uludağ mülakat için çağrıldı.

7 İSİM 4’E DÜŞÜRÜLDÜ

Ak Parti Genel Merkezi ise yapılan temayül ve mülakatların ardından Bursa’daki mülakata çağrılan 7 isimden Selami Ekeman, Halil Kurtulmuş, Mustafa Turan ve Fahrettin Uludağ’ı Ankara’ya çağırdı. Bugün saat 11.00’de Ankara’da genel merkezde yapılacak görüşmelerin ardından ise Ak Parti Orhangazi ilçe başkanının belirlenmesi ve kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.