3 Mahalleye hafta sonu doğalgaz verilecek

  • Haberin Tarihi: 20 Eylül 2018
  • Bu haber 281 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
3 Mahalleye hafta sonu doğalgaz verilecek

Orhangazi’de kazı çalışmalarının tamamlandığı Gedelek, Fatih ve Örnekköy mahallelerinde Doğalgaz İstasyon kurma çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. İstasyon montajlarının tamamlanması ile birlikte hafta sonu Gedelek, Fatih ve Örnekköy mahallelerine doğalgaz verilecek. Gazın verilmesi ile birlikte bu mahallelerde abonelik işlemleri de başlatılacak.

Orhangazi’de bu yılki yatırım programına dahil edilen 5 mahalleden ilk etapta 3’ü hafta sonu doğalgaza kavuşuyor. Orhangazi’deki doğalgaz kazı ve dağıtım lisansını elinde bulunduran Armagaz firması tarafından daha önce Gedelek, Örnekköy, Fatih, Yeniköy ve Çakırlı mahallelerinde doğalgaz kazı ve çelik boru ile ara hat bağlantı boruları yerleştirilmişti.

İlk etapta 3 mahalleye doğalgaz verilecek

Kazı çalışmalarının ardından ise 5 mahalledeki kazı çalışmalarının yüklenici firması Gedelek ve Örnekköy ile Fatih Mahallelerindeki doğalgaz istasyon montaj çalışmalarına başlamıştı. Örnekköy ve Fatih Mahallesine hizmet verecek istasyon çalışmasının bitirilmesinin ardından ekipler Gedelek Mahallesi’ndeki doğalgaz istasyon çalışmasında sona geldi. Kazı çalışmalarının yüklenici firma yetkilileri, istasyon çalışmalarının cumartesi gününe kadar tamamlanacağını ve hafta sonu bu mahallelere doğalgaz verileceğini ifade etti.

Yeniköy ve Çakırlı’da çalışmalar başlayacak

3 mahallede doğalgaz verme işleminin ardından ekipler Yeniköy ve Çakırlı Mahallelerindeki doğalgaz istasyon montajlarına başlayacak. Bu iki mahalledeki istasyon kurma çalışmalarının ardından da Yeniköy ve Çakırlı’ya da doğalgaz verileceği kaydedildi.

Abonelikler başlatılacak

Öte yandan doğalgaz verilecek olan 3 mahallede testlerin tamamlanması ile birlikte doğalgaz aboneliklerinin de önümüzdeki süreçte başlatılacağı kaydedildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.