23 NİSAN COŞKUSU HER YANI SARDI

  • Haberin Tarihi: 23 Nisan 2018
  • Bu haber 182 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
23 NİSAN COŞKUSU HER YANI SARDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Orhangazi’de Ahmet Yesevi İlk ve Ortaokulunda düzenlenen resmi tören ile kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlama programı Orhangazi’de Ahmet Yesevi ilk ve Ortaokulunda coşku ile kutlandı. Okul bahçesinde gerçekleştirilen kutlama törenine, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Taşkın, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Jandarma Komutanı Jand.Yzb.Ali Kanber, Siyasi Parti ilçe başkanları ve STK temsilcileri katıldı. İstiklal Marşının okunması ile başlayan törenlerin açılış konuşmasını Ahmet Yesevi Okulu müdürü Ali Ekrem Türköz günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, Milli Egemenlik vurgusu yaptı, 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmiş dünyadaki tek bayram olduğunu belirtti.

ÇAĞLAYAN’NDAN MİLLET EGEMENLİĞİ VURGUSU

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Millet Egemenliği vurgusu yaptı. Ülkemizde son yıllarda millet egemenliğine darbe vurulmak istendiğine dikkat çeken Başkan Neşet Çağlayan, Türkiye Cumhuriyeti ve onun yöneticilerinin dik duruşlarını hazmedemeyen bir takım çevreler, aklımıza, hafzalamıza alamayacağımız işlerin içine girebiliyor. Ama sizlere olan güvenimiz ve damarlarımızdan aldığımız asil kuvvetle inşallah bu ve benzeri girişimleri bertaraf edecek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe daha emin adımlarla daha güçlü taşıyacağız dedi. Başkan Çağlayan Belediye olarak eğitime bugüne kadar bir çok katkı sağladıklarını, bundan sonraki süreçte de bu katkıları devam ettireceklerini ifade ederek, şu anda belediyemizin tahsis ettiği araziler üzerinde ilçemizde 2 yeni okul inşaatı devam ediyor. İnşallah bu yıl yetişirse bu yıl 2019 yılında da Ahmet Yesevi Ortaokulumuzun ek binası ile birlikte ilçemiz 3 yeni okula daha kavuşmuş olacak dedi. Programda son olarak kürsüye gelen Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, 23 Nisan bayramını kutladı, programı hazırlayan okula da teşekkür etti. Konuşmaların ardından 23 Nisan haftasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler eserlerini okudu. Halkoyunları ve dans gösterilerinin yanı sıra Bulgaristan’ın Şumnu kentinden gelen halkoyunları ekiplerinin gösterileri büyük ilgi gördü.  Protokol üyeleri Öğrencilerin hazırladıkları birbirinden güzel gösterileri izledi, program sonunda ise 23 Nisan nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.