2019 TKDK hibe destek programları anlatıldı

  • Haberin Tarihi: 8 Mart 2019
  • Bu haber 579 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
2019 TKDK hibe destek programları anlatıldı

Orhangazi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonu ile 2019 yılı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibe destek programları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kaymakamlık Konferans salonundaki bilgilendirme toplantısına çiftçi temsilcileri, çiftçiler ve kurum temsilcileri katıldı.

Orhangazi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen toplantıya Bursa İl Tarım Müdürü Hamit Aygül, Meslek Odaları temsilcileri, Çiftçi temsilcileri ve çiftçilerin yanı sıra çok sayıda kurum temsilcisi katıldı.

TKDK uzmanı Bünyamin Yavuz sunum yaptı

TKDK’nın, 16 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan yeni programında, hayvancılık sektörüne 1 milyar TL hibe desteği verilecek olduğunun açıklanmasından sonra Orhangazi’de bilgilendirme toplantısında açılış konuşmasını İlçe Tarım ve Orman Müdürü Gürkan Kabul yaptı. Daha sonra TKDK uzmanı Bünyamin Yavuz, bu yıl hayvancılık, gıda ve tarım sektörlerine yönelik IPARD hibeleri ve 2019 yılında verilecek desteklemeler ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bünyamin Yavuz, 5. Başvuru Çağrı İlanı olarak adlandırılan programla, hayvancılık, işletme ve pazarlama yatırımlarına yüzde 70’e kadar hibe desteği, sağlandığını belirterek, bu kapsamda; inek, manda, koyun, keçi gibi süt üretim tesisleri, sığır, manda, koyun, keçi gibi kırmızı et üretim tesisleri, ve tavuk, hindi, kaz gibi kanatlı eti, yumurta üretim tesisleri, süt işleme tesisleri, süt toplama merkezleri, peynir altı suyu işleme tesisleri, et kesimhaneleri, parçalama ve işleme tesisleri, meyve ve sebze soğuk hava depoları, paketleme işletmeleri, su ürünleri işleme tesisleri desteklenecek. TKDK’nın 5. Başvuru Çağrı İlanında belirtilen desteklemelerden faydalanabilmek için; et, süt ve yumurta üretimi için 08.04.2019-17.05.2019 tarihleri arasında, süt, et, meyve-sebze ve su ürünleri işleme projeleri için 08.04.2019-24.05.2019 tarihleri arasında TKDK Ordu İl Koordinatörlüğüne başvuruda bulunulması gerekiyor dedi. Program sonunda Bursa İl Tarım Müdürü Hamit Akgül katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.