2 MİLYONLUK SPOR YATIRIMI YOLDA

  • Haberin Tarihi: 21 Kasım 2019
  • Bu haber 470 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
2 MİLYONLUK SPOR YATIRIMI YOLDA

Başkan Aydın Spor Bakanlığında protokol imzaladı

Bursa il merkezi ve ilçelere yeni spor tesisleri kazandırılmasını öngören protokol Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ilçe belediye başkanları arasında imzalandı. İmzalanan Protokol gereği Orhangazi’de Yarı Olimpik Yüzme Havuzun tamamlanıp hizmete girmesi, Göldeki Amatör maçların oynandığı Suni Çim sahanın zemin yenilemesi, Üreğil, Gedelek ve Narlıca mahallelerine 3 adet halı saha, Yeniköy ve Sölöz’de de yarım basketbol sahalarının yapılması için protokoller Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda dün imzalanan protokol ile Orhangazi’ye yaklaşık 2 milyon TL’lik yeni yatırımın da önü açılmış oldu. Bursa İl Merkez ve ilçelere yeni spor tesisleri kazandırılmasını öngören Protokol, Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğolu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İlçe belediye başkanlarının da hazır bulunduğu protokol töreni gerçekleştirildi.

Orhangazi’ye 4 kalemde 2 milyon TL’lik ödenek

Belediye başkanı Bekir Aydın’ın Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ ile birlikte katıldığı protokol töreninde Orhangazi için 4 ayrı kalemde yaklaşık 2 milyon TL’lik yatırım tutarı için protokol bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Belediye Başkanı Bekir Aydın arasında imzalandı.

Göl Spor Tesisleri zemini yenileniyor

Orhangazi’de yıllardır kullanılan ve artık tamamen bozulan Göl Spor Tesisleri’nin suni çim saha zemini imzalanan protokol gereği yenilenecek. Yatırım programına alınan ve ödeneği aktarılacak olan Göl Spor Tesisleri zemin yenileme çalışmasının gelecek sezona kadar yetiştirilmesi planlanıyor.

Havuz tamamlanacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda imzalanan protokolün bir önemli programı da Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile ilgili. İmzalanan protokolde Havuzun tadilatı için ihtiyaç duyulan ödenek Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylanmış oldu. Toplamda 2 milyon TL tutarındaki yatırımda ayrıca Üreğil, Gedelek ve Narlıca mahallelerine birer adet Halı Saha inşası ile Yeniköy ve Sölöz Mahallelerine yarı basketbol sahalarının inşası da yer alacak.

Aydın; Bakanımıza teşekkür ediyoruz

Ankara’da imzalanan protokol ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 4 ayrı kalemde yaklaşık 2 milyon TL’lik ödeneği içeren protokolü imzalayan Belediye Başkanı Bekir Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hem Bursa hem de Orhangazi için yeni yatırımları için düğmeye basıldı. İlçemizde de hem merkez hem de dış mahallelerimizin yeni spor tesislerine kavuşması için bizler de uğraş veriyoruz. Bu konuda bizlere destek olan Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilçe halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hem belediye olarak hem de kamu yatırımları olarak ilçemize yeni tesisler kazandırmak için geceli gündüzlü çalışmalarımız devam edecek dedi.

Havuzdaki sorun hızla giderilip hizmete sokulacak

Belediye Başkanı Bekir Aydın, daha önce yapımı tamamlanan ancak bazı eksikleri ve sorunları nedeniyle hizmete bir türlü alınamayan Yarı Olimpik Havuz ile ilgili de değerlendirmede bulunarak, bu konudaki raporumuzu daha önce sayın bakanımıza sunmuştuk. Gençlik ve Spor Bakanımız aynı yatırım programına havuzu da dahil etti. İnşallah Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan gelecek olan ödenek ile birlikte havuzdaki sorunu hızlı bir şekilde giderip Yarı Olimpik Havuzumuzu ilçe halkımızın da hizmetine sunmuş olacağız dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.