15 YILLIK GELENEK

  • Haberin Tarihi: 6 Haziran 2018
  • Bu haber 182 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
15 YILLIK GELENEK

Fenerbahçe’nin Orhangazi’deki büyük ailesi

Orbay; ‘Dün neredeysek bugün de aynı yerdeyiz’

Orhangazi Fenerbahçeliler Derneği yönetim kurulunun yaklaşık 15 yıldır sürdürdüğü geleneksel iftar yemeği bu yılda devam etti.  Eski ve yeni yöneticilerin aileleri ile birlikte katıldığı iftar programı renkli görüntülere sahne oldu. İftarda kulübün yeni başkanı Ali Koç’a da başarı mesajları verildi.

Fenerbahçe ailesi geleneksel iftarda buluştu. Orhangazi Fenerbahçeliler Derneği’nin yıllardır ara vermeksizin sürdürdüğü iftar yemeklerinin yenisi önceki akşam yapıldı. Sezgin Izgara Marzim tesislerindeki iftar yemeğine derneğin mevcut ve eski yöneticileri ile ailelerinin oluşturduğu yaklaşık 100 kişi katıldı. Vefat eden yöneticiler ve eskilerin yad edildiği iftarda, Fenerbahçe genel kurulu ve gündeme dair değerlendirmeler de yapıldı.

Sarı lacivert renklere gönül verenler bol bol sohbet ederken, çocuklar ise Sezgin Izgara’nın kendilerine ayırdığı eşsiz mekanında gönüllerince eğlendi.

TEK RESMİ DERNEK

Orhangazi’de Fenerbahçe denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan ve görev yaptığı süre dolayısıyla camiada ‘Efsane Başkan’ olarak anılan İbrahim Orbay, yemekte açıklama yaptı. Orbay, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Orhangazi’deki tek resmi derneği olarak faaliyet gösterdiklerini hatırlattı. Her zaman kucaklayan, destek olan, aile ortamını korumaya çalışan anlayışa sahip olduklarını belirten Orbay, ‘Bu camiaya zarar verecek her ortam ve olaydan uzak durmaya devam edeceğiz. Bizim tek derdimiz Fenerbahçemiz. Ona zarar verecek hiçbir durum içinde olmamızı kimse beklemesin’ dedi. 

MUHTEŞEM KONGRE

Fenerbahçe’nin muhteşem bir genel kurul gerçekleştirdiğini belirten Orbay, ‘Kulübümüzün yeni başkanı Ali Koç ve ekibine başarı diliyorum. Beklenen, özlenen Fenerbahçe’yi geri getireceğine inancımız tamdır. ‘ diye konuştu. Fenerbahçe’ye uzun süre hizmet eden Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna teşekkür eden Başkan Orbay, ‘Bu camiaya zerre emeği olan herkese her zaman teşekkür ederiz’ dedi.

‘BİZ HEP AYNI YERDEYİZ’

Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğunu ve isimlere bağlı kalmadığına dikkat çeken Orbay, ‘Seçimlerden önce neredeysek seçimlerden sonra da aynı yerdeyiz. Bizim için kişiler değil Fenerbahçemiz önemlidir, bizi bir kaba sığdırmak isteyenler unutmamalıdır ki ‘Biz ticari çıkarlarımız için değil Fenerbahçe Sevdamız için bir araya gelen Fenerbahçe taraftarlarıyız’ şeklinde konuştu.

ÖRNEK DERNEK

Orhangazi Fenerbahçeliler Derneği, ilçede Fenerbahçelilerin aile ortamında buluştukları ve istikrarlı duruşu ile sadece Bursa değil, Türkiye için örnek derneklerden birisi konumunda. Bir spor kulübü derneği olmasının yanı sıra yıllardır süregelen geleneksel programları ile üyeleri arasında kaynaşmayı sağlayarak da öne çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.