13 YAŞINDA A MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILDI

  • Haberin Tarihi: 18 Ekim 2018
  • Bu haber 919 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
13 YAŞINDA A MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILDI

Orhangazi’de Ahmet Yesevi Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Yiğit Bektaş, çocukluğundan beri meraklı olduğu Kay kay sporunu geliştirip kendi girişimleri sonucunda katıldığı çeşitli organizasyonlarda kendisini gösterince Kay Kay Federasyonu tarafından A milli takıma çağrıldı. 13 yaşındaki Yiğit Bektaş 29 Ekim 5 Kasım tarihleri arasında Çin’de gerçekleştirilecek olan yarışmalarda A milli takımdaki 7 kişilik ekiple Türkiye’yi temsil edecek.

Orhangazi’de çocuk yaşlarından itibaren kay kay sporu ile ilgilenen, ailesinin kendisine aldığı kay kay ile kendisini geliştirip çeşitli organizasyonlara katılınca Kay kay federasyonunun dikkatini çeken Ahmet Yesevi Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Yiğit Bektaş, Türkiye Kaykay A milli takımına alındı.

Milli takım kampına katıldı

Kay Kay Federasyonu tarafından Türkiye’nin dört bir yanından belirlenen sporcularla birlikte 29 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da Milli Takım Park Disiplini Aday Milli Takım Sporcu Seçme Kampına katılan Yiğit Bektaş, burada kay kay ile yaptığı gösterilerle büyük beğeni kazanarak A milli takıma seçildi. Türkiye genelinde toplamda 7 sporcu arasına giren ve sporcular arasında da yaşı en küçük olan 13 yaşındaki Yiğit Bektaş, A milli takıma dahil edildi.

A Milli takımda Çin’de yarışacak

Yiğit Bektaş, seçildiği A milli takım ile birlikte 29 Ekim ile 5 Kasım 2018 tarihleri arasında Çin’in Nanjing Kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılacak. A milli takım yarın yola çıkacak.

Çocukluğundan beri kay kay biniyor

Çocukluğundan beri kay kay merakı yüzünden defalarca da küçük kazalar atlatan ancak bu sevdasından vazgeçmeyen Yiğit Bektaş, kendi çabası ile katıldığı bazı bölgesel organizsayonlarda kay kay ile yaptığı gösterilerle büyük beğeni toplayınca A milli takım kampına davet edilmişti.

1 2 3 5

1 2 3 5
Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.