10 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

  • Haberin Tarihi: 12 Kasım 2019
  • Bu haber 650 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
10 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan 11 milyon fidan kampanyası dahilinde tüm Türkiye’de 2023 noktada düzenlenen fidan dikme organizasyonu Orhangazi’de de yapıldı. İlçe protokolü ve tüm ilçe dinamiklerinin katıldığı Hamzalı yolu üzerinde belirlenen alan ile Ortaköy bölgesinde yapılan kampanyada 10 bin çam fidanı toprakla buluştu. Organizasyonda son derece renkli görüntüler yaşandı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Geleceğe Nefes sloganı ile başlattığı Fidan dikim kampanyası Türkiye genelinde 2023 noktada yapıldı. 11 Kasımda 11.11’de Fidanlar toprağa organizasyonunda Orhangazi’de 10 bin fidan toprakla buluştu.

2 noktada dikim yapıldı

Orhangazi Orman İşletme Şefliği tarafından organize edilen fidan dikim organizasyonu Orhangazi’de Hamzalı Yolu üzerinde ve Ortaköy’de Orman İşletme Şefliği tarafından belirlenen 2 lokasyon alanda yapıldı. Hamzalı Yolu üzerinde belirlenen noktada Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Coşkun, siyasi partiler, STK’lar, dernekler, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı organizasyonda tüm kurumlar personelleri ile birlikte fidan dikim alanına gelerek burada fidan dikim organizasyonuna katıldı.

10 bin fidan

Orhangazi’de Hamzalı yolu ve Ortaköy bölgesinde belirlenen iki ayrı alanda toplam 10 bin çam fidanı dikimi yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı organizasyon öncesinde tören alanında bir konuşma yapan Orhangazi Orman İşletme Şefi Miraç Yıldız organizasyon ile ilgili bilgi aktardı Orhangazi’de 4 bini Hamzalı yolu, 6 bini de Ortaköy bölgesi olmak üzere 10 bin fidanın toprakla buluştuğunu ifade etti. Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ise Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan bu anlamlı organizasyon sayesinde geleceğe çok daha yaşanabilir bir ülke bırakmış olacağız dedi.

1 2 3 6

1 2 3 6
Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.