10 BİN FİDAN DİKİLECEK

  • Haberin Tarihi: 13 Eylül 2019
  • Bu haber 968 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
10 BİN FİDAN DİKİLECEK

11/11/2019 saat 11:11’de tüm Türkiye ile birlikte Orhangazi’de;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Türkiye Genelinde 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Büyük organizasyon ile ilgili olarak Orhangazi Kaymakamlığı Orhangazi’deki tüm siyasiler, Kurumlar, Okul müdürleri, muhtarlar ve STK temsilcilerine yönelik bir toplantı gerçekleştirildi. Orhangazi Orman İşletme Şefliği tarafından belirlenen 3 ayrı noktada o gün 10 bin fidan toprakla buluşacak.

Orhangazi Kaymakamlığı tarafından konferans salonunda yapılan bilgilendirme toplantısında Bursa Orman İşletme Müdürlüğü personeli Muhammet Yıldız ve Miraç Yıldız, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz’ın da hazır bulunduğu toplantıda proje ile ilgili bilgilendirme yaptılar.

10 bin ağaç dikilecek

Miraç Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Türkiye genelinde 11/11/2019 tarihinde saat 11.11’de tam 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını belirterek, biz Bursa Orman İşletme Şefliği olarak bu organizasyona hazırız. Talep edilen bir çok tür fidanımız hazır. Bu fidanları Bursa merkez ve ilçelerimizde şehrin tüm dinamikleri ile birlikte toprakla buluşturacağız dedi. Muhammet Yıldız ise Orhangazi için o gün 10 bin fidan ayırdıklarını belirterek, Yeniköy, Ortaköy ve Nadır tesislerinin üst bölgelerinde bizim belirlediğimiz alanlarda fidan dikimi yapılacak. Ayrıca özel kurumlar kendilerine ait bir bölge belirleyip bizlerden fidan talebinde bulunabilir dedi.

Belediyeden destek talebi

Orman İşletme Şefliği organizasyonun Türkiye genelinde aynı anda başlatılacağına da vurgu yaparak, o gün hem alanların hazırlanması, hem insanların oralara taşınması ile ilgili olarak başta belediye olmak üzere diğer tüm kurumların desteğine ihtiyacımız var. El birliği ile Cumhuriyet Tarihinin en büyük ağaçlandırma çalışmasını yapmış olacağız dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.