1 SAATLİK İKNA

  • Haberin Tarihi: 20 Kasım 2019
  • Bu haber 706 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
1 SAATLİK İKNA

Kaymakam para verdi

Orhangazi’de Kültür Merkezi inşaatına çıkan genç bir adam intihar teşebbüsünde bulundu. Ekiplerin yaklaşık 1 saatlik ikna çabaları ile ikna olmayan ve maddi sorun yaşadığı belirlenen genç adam olay yerine gelen Kaymakam ve Emniyet Müdürünün bir miktar para vermesi ile ikna oldu. İtfaiye sepeti ile inşaatın tepesinden indirilen genç adam iner inmez önce Kaymakamın elini öptü.

Olay akşam saatlerinde Orhangazi’de Tozkoparan caddesi üzerinde devam eden Kültür Merkezi inşaatının tepesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre daha önce de birkaç kez intihar teşebbüsünde bulunduğu belirlenen ve maddi sorun yaşadığı ileri sürülen H.İ. (27) Kültür Merkezi inşaatının üstüne çıktı. Çevreden farkeden vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevkedildi.

Sepet üzerinde yaklaşık 1 saatlik ikna çabası

H.İ’nin intihar girişimine engel olmak isteyen polisler bir süre çaba gösterdikten sonra 2 polis memuru İtfaiye aracına ait sepete binerek H.İ.’nin yanına çıktılar. Sepet içinde yaklaşık 1 saat genci ikna etmeye çalışan polisler başarılı olamadı.

Kaymakam olay yerine geldi

Çevrede de çok sayıda vatandaşın biriktiği intihar girişimi olayı sonrasında Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz ve Emniyet Müdürü Halis Erdoğan’da olay yerine geldi. Gencin para talebi üzerine Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Emniyet Müdürü Halis Erdoğan bir miktar parayı itfaiye sepetindeki polis memurlarına verdi. Tekrar gencin yanına çıkan polisler bir süre daha ikna için uğraştıkları genci itfaiye sepetine aldılar.

Kaymakamın elini öptü

Polis nezaretinde itfaiye aracından inen H.İ. kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz’ın elini öptü. Polis tarafından hastaneye götürülerek rapor alınan H.İ.’nin daha önce de intihar girişiminde bulunduğu ve psikolojik rahatsızlıkları olduğu belirlendi. Şahsın intihar teşebbüsü esnasında toplanan vatandaşların cep telefonları canlı yayın yapmaları ise dikkat çekti.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.